24. 10. 2018, Ing. Petr Kučera
Tři způsoby vyčíslení cizí měny ve vystavené faktuře. Cizojazyčná faktura.

CIZÍ MĚNA NA FAKTUŘE

Cizí měnu a kurz lze ve vystavených fakturách použít trojím způsobem.

 1. Vyčíslení úhrady v cizí měně

  V detailu faktury (v hlavičce či položkách) stiskněte CtrlF7, vyberte /Cizí měna Kurz a doplňte zkratku cizí měny (EUR), kurz (25.00) a způsob použití cizí měny/kurzu (V). Příklad:


  Položky zadávejte v Kč. Faktura bude vyčíslena v Kč. Oproti běžné faktuře přibude na konci řádek s úhradou v cizí měně. Příklad:


  Do financí bude faktura přenesena v Kč.
 2. Položky v cizí měně, tabulka DPH v Kč

  V detailu faktury (v hlavičce či položkách) stiskněte CtrlF7, vyberte /Cizí měna Kurz a doplňte zkratku cizí měny (EUR), kurz (25.00) a způsob použití cizí měny/kurzu (D). Příklad:


  Položky zadávejte v EUR. Faktura bude vyčíslena v EUR, tabulka DPH bude v Kč. Příklad:


  Do financí bude faktura přenesena v Kč.
 3. Vše pouze v cizí měně

  V detailu faktury (v hlavičce či položkách) stiskněte CtrlF7, vyberte /Cizí měna Kurz a doplňte zkratku cizí měny (EUR) a způsob použití cizí měny/kurzu (M). Kurz nevyplňujte. Příklad:


  Položky zadávejte v EUR. Faktura bude celá vyčíslena v EUR. Rozdíl oproti obvyklé „korunové“ faktuře je pouze ve zkratce měny. Příklad:

CIZOJAZYČNÁ FAKTURA

V Účtu jsou připraveny faktury v anglickém či německém jazyce.

 1. Slovník faktury zvolte např. v detailu faktury přes /Tisk /Parametry /Tisk faktury „jazyk pro cizojazyčnou fakturu:“ A (pro angličtinu) nebo N (pro němčinu).

 2. Cizojazyčnou fakturu najdete v detailu faktury, kde vyberte /Tisk /Ostatní /Cizojazyčná faktura A (případně /Cizojazyčná faktura N).