19. 12. 2019, Ing. Tomáš Mašek
Máte systém Windows 7/8/10 či Vista a účto se zobrazuje v malém okně? Bohužel ani jeden systém nepodporuje celoobrazovkový režim, tak jak to nabízel Windows XP. Řešením je zvětšit okno.

Windows Vista,7,8,10, 64bit

Okno zvětšíte, pokud ve spuštěném účtu podržíte klávesu s logem Windows a opakovaně stisknete klávesu F12 (F11 zmenšuje) nebo podržíte klávesu Ctrl a zarolujte kolečkem myši. Při opouštění účta potvrďte hlášení Zapamatovat vlastnosti okna vDos.

Poznámka: Pokud používáte účto v DOSBoxu, volte Ostatní /Parametry /Plocha /Okno a vyzkoušejte jiné rozlišení. Aktuální velikost okna je uvedena v dolním modrém řádku za parametrem windowresolution=. Pozici okna lze upravit z volby /Umístění okna na obrazovce.

Windows 8,10 a Vista, 32bit

Poklepte pravým tlačítkem myši na zástupce (ikonu účta), volte /Vlastnosti /Písmo, zvolte písmo Lucida Console a vyberte velikost (např. 24), která se vám osvědčí.

Windows 7 32bit

V účtu volte Ostatní /Speciality /Systémové informace /Font pro Windows 7 a nabízený font AlisFand nainstalujte. Pak ukončete účto, poklepte pravým tlačítkem myši na zástupce (ikonu účta), volte /Vlastnosti /Písmo, zvolte písmo AlisFand a vyberte velikost (např. 24), která se vám osvědčí.