Obecně

Konference (diskusní fórum) je určena k výměně poznatků a zkušeností mezi uživateli programu účto. Po přihlášení budete dostávat e-mailem příspěvky ostatních účastníků a můžete posílat také vlastní zprávy, které systém rozešle všem přihlášeným uživatelům. Odhlásit se můžete kdykoliv. Na konferenci se diskutuje zejména o používání programu, ale i o obecných účetních a daňových problémech. Účast v konferenci k ničemu nezavazuje, pouze zatíží vaši poštu. Na vaše dodazy ostatní účastníci mohou, ale nemusí odpovědět. Konferenci sledujeme a využíváme při dalším vývoji programu.

Přihlášení do konference

Do konference se přihlásíte odesláním e-mailu na adresu ucto2000+subscribe@googlegroups.com (předmět ani zprávu nevyplňujte). E-mail odešlete z adresy, kterou chcete v konferenci registrovat. Adresa může být libovolná, nemusí být @gmail.com a ani se nemusíte registrovat k žádné ze služeb Google.

Od správce konference dostanete přihlašovací e-mail. Po jeho potvrzení (odešlete jej zpět pomocí Re – Reply/Odpovědět) začnou do vaší poštovní schránky chodit příspěvky z konference. Při přijímání došlé pošty je budete stahovat na svůj počítač spolu s ostatními zprávami. čtení zpráv, odstraňování, přesunování do složek a další operace provádíte běžným způsobem ve svém poštovním programu. Na konec příspěvků vkládá správce konference informace a případně i reklamu.

Denně může do konference přijít i několik desítek e-mailů, je proto vhodné ji oddělit od ostatní pošty. Jinak riskujete, že v záplavě příspěvků přehlédnete něco důležitého. Poštovní program lze nastavit tak, aby je ukládal jinam než ostatní poštu. Potom můžete odložit čtení konference na později.

Rozmyslete si způsob archivace příspěvků. Trvale ukládejte jen zprávy, které můžete ještě v budoucnu využít, ostatní po přečtení smažte. Celý archiv konference je k dispozici na internetu. Zpracované příspěvky doplňujeme (s určitým zpožděním) přímo do programu ve volbě Ostatní /Konference.

Odhlášení z konference

Z konference se odhlásíte odesláním e-mailu na adresu ucto2000+unsubscribe@googlegroups.com. Jiné pokusy, např. psaní žádostí o odhlášení přímo do konference, jsou neúčinné. Odhlášení může být dočasné, např. po dobu dovolené, později se můžete opět přihlásit

Vlastní příspěvky

Nejjednodušší je odpovědět na došlý e-mail tlačítkem Odpovědět autorovi (Reply/Odpovědět) v poštovním programu. Zahajujete-li nové téma, vytvořte novou zprávu a pošlete ji na adresu „ucto2000@googlegroups.com“. Do konference může přispívat pouze přihlášený účastník, archiv však můžete prohlížet i bez přihlášení.

Pravidla pro psaní příspěvků

Přihlásit konferenci
Odhlásit konferenci
Poslat příspěvek
(pro přihlášené)
Archiv konference