seznam

Po aktualizaci Windows 10 jsou sestavy PDF nečitelné

Po aktualizaci Windows 10 se objevuje hlášení ...nestačí FILES

Možné potíže po aktualizaci na Windows 10

Windows Defender brání instalaci Účta

Účto a sandbox Avast

Zvětšení okna s účtem

Účto a správné zobrazení češtiny ve Windows 7

Provoz účta v 64bit Windows

seznam s anotací

Po aktualizaci Windows 10 jsou sestavy PDF nečitelné

Pro správný tisk zvolte před tiskem sestavy v Adobe Readeru nabídku Soubor /Tisknout, vedle výběru tiskárny vyberte volbu Rozšířené a zaškrtněte „tisknout jako obraz“. Po vytištění sestavy se parametr uloží a není jej třeba opakovaně aktivovat.

Po aktualizaci Windows 10 se objevuje hlášení ...nestačí FILES

V účtu volte Ostatní /Speciality /Systémové soubory /Windows 8,10 /Editace CONFIG.NT, číslo 40 přepište na 150 a restartujte účto.

Možné potíže po aktualizaci na Windows 10

WINDOWS 10 64BIT: Účto se po aktualizaci nespustí, objeví se zelená obrazovka. Příčinou je aktivace více grafických karet v počítači. Ve Windows volte Start /Ovládací panely /Správce zařízení /Grafické adaptéry a po poradě s odborníkem jeden ovladač deaktivujte.

WINDOWS 10 32BIT: Pokud se při spuštění účta objeví hlášení ve tvaru "NTVDM has encountered..." postupujte takto:

  1. Ve stavovém řádku Windows stiskněte tlačítko se symbolem Lupy, do pole „Prohledat Windows“ napište CMD a potvrďte OK.
  2. Klikněte na ikonu v levém horním rohu okna, volte Vlastnosti /Možnosti, zaškrtněte volbu Použít starší konzolu a stiskněte OK.
  3. Zavřete okno Příkazového řádku kliknutím na křížek v pravém horním rohu okna nebo napište exit a stiskněte Enter.
  4. Spusťte účto a pokud se hlásí „Zvětšit FILES...“, volte Ostatní /Speciality /Systémové informace /Systémové soubory /Windows7 či 8 /Editace CONFIG.NT a upravte řádek: FILES=40 -> FILES=150
  5. Klávesou Esc úpravu uložte a restartujte účto.

Windows Defender brání instalaci Účta

Postup instalace Účta 2020 v situaci, kdy Windows Defender doporučuje aplikaci nespouštět.

Účto a sandbox Avast

Pokud máte na svém počítači antivirový program Avast, může se vám při práci s Účtem (při vlastním spouštění, tisku, generování PDF ...) zobrazit hlášení „otevíráte aplikaci, která by mohla být nebezpečná“. V takovém případě nepotvrzujte „Otevřít v sandboxu (doporučujeme)“, ale vyberte „Otevřít normálně“ a zaškrtněte „Zapamatovat si odpověď pro tento program“.

Zvětšení okna s účtem

Máte systém Windows 7 či Windows Vista a účto se zobrazuje v malém okně? Bohužel ani jeden systém nepodporuje celoobrazovkový režim, tak jak to nabízel Windows XP. Řešením je zvětšit okno.

Účto a správné zobrazení češtiny ve Windows 7

Pokud se při spuštění Účta pod Windows 7 setkáte s nesprávně zobrazenou češtinou, postupujte dle návodu níže. Návod předpokládá, že máte nainstalované Účto 2010 verzi 3 (zjistíte na úvodní obrazovce účta) nebo novější. Pokud ne, můžete si ji stáhnout zde.

Provoz účta v 64bit Windows

Zatímco v 32-bitové verzi Windows lze účto provozovat přímo, v 64-bitové verzi to možné není; účto potřebuje k činnosti operační prostředí DOS, které 64-bitová verze Windows neposkytuje. Prostředí DOSu je však možno napodobit (emulovat), v účtu pro to využíváme emulátor vDos+.