seznam

Po aktualizaci Windows 10 jsou sestavy PDF nečitelné

Po aktualizaci Windows 10 se objevuje hlášení ...nestačí FILES

Možné potíže po aktualizaci na Windows 10

Účto a sandbox Avast

Zvětšení okna s účtem

Účto a správné zobrazení češtiny ve Windows 7

Provoz účta v 64bit Windows

seznam s anotací

Po aktualizaci Windows 10 jsou sestavy PDF nečitelné

Pro správný tisk zvolte před tiskem sestavy v Adobe Readeru nabídku Soubor /Tisknout, vedle výběru tiskárny vyberte volbu Rozšířené a zaškrtněte „tisknout jako obraz“. Po vytištění sestavy se parametr uloží a není jej třeba opakovaně aktivovat.

Po aktualizaci Windows 10 se objevuje hlášení ...nestačí FILES

V účtu volte Ostatní /Speciality /Systémové soubory /Windows 8,10 /Editace CONFIG.NT, číslo 40 přepište na 150 a restartujte účto.

Možné potíže po aktualizaci na Windows 10

WINDOWS 10 64BIT: Účto se po aktualizaci nespustí, objeví se zelená obrazovka. Příčinou je aktivace více grafických karet v počítači. Ve Windows volte Start /Ovládací panely /Správce zařízení /Grafické adaptéry a po poradě s odborníkem jeden ovladač deaktivujte.

WINDOWS 10 32BIT: Pokud se při spuštění účta objeví hlášení ve tvaru "NTVDM has encountered..." postupujte takto:

  1. Ve stavovém řádku Windows stiskněte tlačítko se symbolem Lupy, do pole „Prohledat Windows“ napište CMD a potvrďte OK.
  2. Klikněte na ikonu v levém horním rohu okna, volte Vlastnosti /Možnosti, zaškrtněte volbu Použít starší konzolu a stiskněte OK.
  3. Zavřete okno Příkazového řádku kliknutím na křížek v pravém horním rohu okna nebo napište exit a stiskněte Enter.
  4. Spusťte účto a pokud se hlásí „Zvětšit FILES...“, volte Ostatní /Speciality /Systémové informace /Systémové soubory /Windows7 či 8 /Editace CONFIG.NT a upravte řádek: FILES=40 -> FILES=150
  5. Klávesou Esc úpravu uložte a restartujte účto.

Účto a sandbox Avast

Pokud máte na svém počítači antivirový program Avast, může se vám při práci s Účtem (při vlastním spouštění, tisku, generování PDF ...) zobrazit hlášení „otevíráte aplikaci, která by mohla být nebezpečná“. V takovém případě nepotvrzujte „Otevřít v sandboxu (doporučujeme)“, ale vyberte „Otevřít normálně“ a zaškrtněte „Zapamatovat si odpověď pro tento program“.

Zvětšení okna s účtem

Máte systém Windows 7 či Windows Vista a účto se zobrazuje v malém okně? Bohužel ani jeden systém nepodporuje celoobrazovkový režim, tak jak to nabízel Windows XP. Řešením je zvětšit okno.

Účto a správné zobrazení češtiny ve Windows 7

Pokud se při spuštění Účta pod Windows 7 setkáte s nesprávně zobrazenou češtinou, postupujte dle návodu níže. Návod předpokládá, že máte nainstalované Účto 2010 verzi 3 (zjistíte na úvodní obrazovce účta) nebo novější. Pokud ne, můžete si ji stáhnout zde.

Provoz účta v 64bit Windows

Zatímco v 32-bitové verzi Windows lze účto provozovat přímo, v 64-bitové verzi to možné není; účto potřebuje k činnosti operační prostředí DOS, které 64-bitová verze Windows neposkytuje. Prostředí DOSu je však možno napodobit (emulovat), v účtu pro to využíváme emulátor vDos+.